MaZolA-Játékház
Pedagógiai szempontból is értékes fejlesztő játékok tára! Okosítók, ügyesítők, csevegősök, csűr-csavarosok, művészkedők, kirakók és lapozók, egyéni- és társas játékok sora! Melyiket válasszam? Tippek, ötletek! Játszóházi "kép-mesék"!
Hamarosan!!!
...elindítjuk ..."Jó szóval oktasd, játszani is engedd szép, okos fiadat!" online mini tanfolyamunkat gyermekekhez, neveléshez kapcsolódó témákkal, fejlesztő játékok megismerésére és sok más kapcsolódó ismeret átadására.
A részletekkel és ízelítővel hamarosan jövünk!
Hamarosan!!!
...elkészül és elérhetővé válik Dömötör Mónika - Dukainé Szili Márta: "Jó szóval oktasd, játszani is engedd..." c. tanulmányunk bővített változata.
Szeretnéd megkapni tanulmányunkat?
Itt kérheted!
(Ctrl+bal katt=új ablak)
Íme a bevezető: miért érdemes kézbe venni ezt, a tanácsokkal, ötletekkel megspékelt anyagot:
"Kedves Olvasóm!
A tanulmány, melyet kezedben tartasz a gyakorlat szülte.
József Attila szavait választottam összeállításom címéül, mert számomra a nevelés-növelés nehézségeit hűen tükrözi: okosan okítani, türelmesen és tapintatosan, szabadon és egyénre szabva, a játékra, játszásra is lehetőséget teremtve - nem könnyű dolog.
A körülmények úgy hozták, hogy elhatároztam: munkámat átdolgozom, a nevelés-oktatás jelenlegi közegéhez igazítom, és aktualizálom mind tartalmában, mind fejlesztő játék kínálatában.
No, de miért is fontos a játék az ember életében?
Mert ez a tevékenység az alapja későbbi életünknek; mert a gyermek önként vállalt, szabadon választott tevékenysége, melyből egy egész életre merít, egy életen át profitál, melyre élete bármely szakaszában támaszkodhat; - a felnőtteket szeretnénk „terelgetni” a játékeszközök dzsungelében.
Mivel az ember életének legfogékonyabb időszaka 7-8 éves korig tart, ezért mi e korosztály fejlődési sajátosságait szem előtt tartva kínálunk segítséget. Katalógusunkban nem áll módunkban módszereket ajánlani, de fejlesztő eszközöket igen! Ezért e kiadványunk jól kiegészíti katalógusunkat is, de önálló tanulmányként is megállja helyét.
Mivel sokoldalúak és fokozatosságra épülnek, ezért játékaink az „átlagos” gyermekek mellett a halmozottan hátrányos helyzetű és a sajátos nevelési igényű gyermekek kezébe is adhatók. Fejlettségtől függetlenül minden korosztály szívesen játszik velük: sem gyermek, sem felnőtt nem unatkozik mellettük, sőt: igazi erőpróbákká válhatnak a gyermekkel való együtt játszások."